FEDMAR kamień naturalny

Zaprojektuj sam: kuchnia | łazienka | pokój language: po polsku in english


Fedmar Polska Sp. z o.o.
ul. Mińska 69
03-828 Warszawa,
tel.: +48 22 837 11 51
tel.: +48 22 836 16 20
e-mail: info@fedmar.eu


FEDERALMARBLE FedMar
Dowiedz się jak...

Naturalny kamień jest specyficznym materiałem stosowanym w budownictwie i dlatego wymaga nieco odmiennego w odróżnieniu od materiałów ceramicznych podejścia do jego transportu, obróbki i montażu, a w przyszłości jego konserwacji.


Jak kupować:

Przy zakupie należy przewidzieć ilość potrzebnego materiału z zapasem na odpady występujące przy montażu - zakupiony z innej partii materiał może się nieco różnić pod względem odcienia koloru oraz charakterystyki użylenia.

Jak magazynować i transportować:

Płyty kamienne należy przenosić i magazynować możliwie w pozycji pionowej. Unikać uderzania krawędzi płyt o siebie, aby nie doprowadzić do ich wykruszenia się. Ewentualnie uszkodzone w ten sposób płytki można jeszcze wykorzystać na elementy okładziny wymagające przycięcia.

Jak utrzymać kamień w dobrym stanie - działania bieżące:

1. Odkurzanie czystym mopem z włosia. Regularne czyszczenie powierzchni miękkimi szczotkami lub mopami.

2. Prawidłowe utrzymanie i czyszczenie mopa. Poprzez używanie brudnych, zaplamionych mopów można doprowadzić do poplamienia powierzchni. Zalecamy suszenie mopów po użyciu i regularna wymiana zaplamionych i zużytych na nowe.

3. Odświeżaniem wilgotnym mopem. Regularne przecieranie wilgotnym mopem z czystą i miękką wodą. Substancje nadające odświeżający zapach mogą być dodawane do wody. Należy unikać używania dodatków i chemikaliów, które mogą osłabiać końcowe wykończenie powierzchni.

4. Reperowanie wgłębień i rys z wypełniaczem lub klejem do kamienia. Podczas używania mogą pojawić się wgłębienia i rysy wynikające z nieprawidłowego użytku, spadających na powierzchnię przedmiotów, przesuwania mebli i sprzętów itd. Takie ślady powinny być wypełnione w celu zapobieżenia gromadzeniu się kurzu i brudu.

5. Natychmiastowe ścieranie rozlanych materiałów w celu uniknięcia przenikania do kamienia i pozostawiania plam. W przypadku rozlania się substancji pozostawiających plamy jak na przykład kawa czy herbata, soki owocowe, ketchup, muszdarda, wino, atrament, olej i inne tłuszcze itd konieczne jest oczyszczenie powierzchni na sucho i na mokro. Bezzwłoczne wyczyszczenie tych zanieczyszczeń zmniejszy nieprzyjemne efekty takich substancji.

6. Usuwanie plam za pomocą proszku absorbującego. Odwołując się do punktu 5 podczas takich zdarzeń mogą powstać plamy w zależności od czasu przez jaki powierzchnia była narażona na działanie tych substancji. Plamy usuwamy za pomocą talku, który posypujemy powierzchnię plamy, nakrywamy papierem i podgrzewamy. Po wchłonięciu substancji przez talk, powierzchnię odkurzamy i przecieramy mopem.


W przypadku pytań i wątpliwości odnośnie natutalnego kamienia można skorzystać z porady naszych specjalistów.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu pokazowego w Warszawie przy ul. Jana Kazimierza 1/29.


interaktywna aplikacja
interaktywna aplikacja
interaktywna aplikacja
interaktywna aplikacja
interaktywna aplikacja
interaktywna aplikacja
prezentacja filmowa
zobacz film

katalog produktów
pobierz pdf


magazyn kamienia
Copyright © 2009 by FEDMAR
Strona główna | O firmie | Materiały | Produkty | Usługi | Realizacje | Porady | Kontakt